Zde můžete probírat vše, co se týká ušáků, rady, tipy, pokud to bude v mých silách, také ráda poradím a podělím se se svou zkušeností. Sprosté příspěvky, urážky a nadávky stejně tak jako inzerce budou mazány. Díky všem

Diskuzní fórum

Datum 28.03.2009
Vložil mikelka
Titulek Re: dobrá úroveň

Dobrý den,
děkuji za váš zájem a podporu :) Králíčky chovám také delší dobu, hodně mi dal chov čistokrevných zakrslých, kde jsem teprve poznala, co znamená tvrdá selekce nevyhovujících jedinců a naučit se rozpoznávat ta "lepší" mláďata. Když vidím, co se občas nabízí v inzerátech, jako jedinec do chovu, vzal by mě čert, hlavně když se to prodává za 1500 Kč. Za takové peníze bych prodala jen opravdu pěkného chovného jedince, v chovu osvědčenou samici či samce, od kterého je velmi nadějné potomstvo a do dalšího chovu bude přínosem co do nepříbuzné linie, tak do typu a barvy. Nerada bych tu veřejně rozebírala svůj názor na klub, protože dokud nebude taková organizace pod správou ČSCH a vedena někým opravdu zkušeným, nemá cenu se k tomu ani vyjadřovat. Bohužel spousta členů jsou lidé, kteří s chovem začali právě u Teddy a zkušeností co se týče chovu moc nemají - pustit samici k samci umí každý, stejně tak se divit, jak se vybarví potomstvo. Znám i několik "chovatelů", kteří jen připouštějí a jen prodávají, a to pěkně draze, králíky ukázat nechtějí a vy se pak nestačíte divit, co vám z tak předraženého kousku vyroste za s prominutím ušopleska bez typových známek plemene. Ano, myslím si, že spousta lidí jen množí a s chovem nemá zkušenosti, také si myslím, že se na tom spousta lidí snaží hodně vydělat a daří se jim to. Také se to asi nebude někomu lehce číst, ale je to bohužel tak.
Ta cena - je to hodně individuální. V Německu dáte za opravdu pěkné zvíře 50 Euro + cena za dopravu do Čech. Z mé zkušenosti mohu říct, že jsem na všech Teddy spíš jen prodělala, než někdy vydělala :) Jde o to, že přešlechtěním se z něj stalo plemeno velmi náchylné na všechny možné nemoci, se kterými jsem se popravdě v klasickém chovu skoro nesetkala. Mláďata narozená od podzimu do jara venku hodně trpí na kokcidiozu, citlivějším jedincům se ucpává žaludek spolykanými chlupy a dokonce jsem se setkala s autoimunitními reakcemi králíka sama na sebe. Navíc jsou to strašné citlivky, venku většinou samice první vrh zlikvidují. Než se vám podaří vypiplat něco kloudného, trvá to dost dlouho a bohužel je tam nutná i nějaká ta investice. Chápu tu cenu u těch, kteří chovají venku, stejně tak u těch, kteří se snaží plemeno opravdu šlechtit do nějaké podoby a ustálit ho v standardu. Pro tyto chovatele bylo dost těžké sehnat opravdu pěkné králíky a museli si připlatit aby je získali. Nechápu tyto přemrštěné ceny u těch, kteří si dovezli vše co bylo v nabídce a králíky opravdu jen množí, samotná mláďata pak opravdu nevypadají moc typově a některá z nich do chovu opravdu nepatří. Já už jsem alespoň v chovu docílila pěkné kulaté hlavy a zádi, i když stále vyřazuji. Však uvidíte, že až se plemeno někdy v hodně daleké budoucnosti podaří plemeno ustálit a možná ho ČSCH uzná, moc těch lidí - množitelů - zlatokopů, kteří se dnes ohánějí novošlechtěním, ačkoli s chovem třeba vůbec nemají zkušenosti odpadne. Až se budou králíci tetovat a hodnotit na výstavách, budou se za tyto ceny prodávat už opravdu jen ti nejlepší jedinci. Ceny těch neregistrovaných zvířat půjdou hodně dolů.

Datum 28.03.2009
Vložil Josef
Titulek Re: Re: dobrá úroveň

můžu říct jen jedno - zaplať Pánbůh za teddy chovatele jako jste vy. Také souhlasím, že až se teddy dostane do vzorníku a na CSCH výstavy, tak se řady chovatelů řádně protřídí. Ale to je jedno, raději méně lidí, ale kvalitněji ....

Datum 28.03.2009
Vložil mikelka
Titulek Re: Re: Re: dobrá úroveň

Popravdě řečeno, je nás pár, kteří se snažíme. Také pro upřímnost mě nemá spousta rádobychovatelů rádo. Proč si něco nalhávat, pokud se mi něco nelíbí, řeknu to. Říkám to všem, kteří se mě zeptají. V chovu Teddy panuje taková rivalita, pomluvy a intriky, že nezbývá nic jiného, než svůj názor sdělit, abyste si uchránil hlavu. Ale jinak díky za váš zájem, vždycky jsem se radši pohybovala mezi chovateli normálních ušáků, kteří si na nic nehráli a říkali vše na rovinu.

Datum 29.03.2009
Vložil listicka
Titulek Re: Re: Re: dobrá úroveň

Dobrý den pane Josefe
Mohu jen potvrdit to co tu píše slečna Míša je pravda.U mnoha chovatelů jsem se velmi zklamala,koupíte předražené zvíře a během dvou měsíců zjišťujete že buď máte doma křížence nebo králíka který se ani trochu nepřibližuje danému standartu.Ale komu pak může začínající chovatel věřit že?Aněčím se začít musí.Dnes věřím už jen svému vlastnímu chovu vím jaké zvíře se hodí jaké ne.Cenu rozděluji dle kvality.Pravda je že u těchto teddy králíčků častěji navštěvujete veterináře , krmení je podstatně nákladnější protože musí být o mnoho kvalitnější a energicky vyvážené, selekce je velmi častá,takže si nakonec ze svého chovu necháte například ze 4 vrhů jedno mládě.Nemluvím o pěčí obden poctivě česat a udržovat pěknou srst musí být pořád čistá podestýlka aby se nešpinili králíčkům bačkůrky (prošlapy) , porodnost u těchto králíků je taky velmi vrtkavá v měm případě 30% odchovu mláďat je u mě ůspěch.O náchylnosti na nemoci jako je kokcida je téměř 80%. Prostě pořád člověk něco zachraňuje buď odložená mláďata nebo ty nemoci.Myslím si že ty ceny okolo 1000kč pokud si je člověk alespoň trochu jistý že je to kvalitní mládě je oprávněná.Já v mém chovu spíše prodělávám když budu koukat na peníze.Ale jsou to nádherná zvířata a pohled na skotačející mláďata Vám za to stojí.Ještě jsem chtěla říct že jsme měli výroční schůzy u ČSCH a byl tam pozván i oblastní posuzovatel a registrátor králíků pan Louda a dozvěděla jsem se že by se mělo blýsknout na lepší časy pro neuznané plemena těchto Teddy králíků atd. ČSCH si plemeno Z. TEDDY bere pod svoje křídla zatím prý zůstanou neuznaní budou bráni jako novošlechtění ale bude se každý jedinec registrovat tedy tetovat takže si myslím že ubude těchto množitelů co to maj opravdu jen na prachy, také si myslím že tímto se začne toto krásné plemeno jen zlepšovat. Ubude těch netypových zvířat.Pan Louda neřekl přesně kdy nastane ten zlom ale snad prý do léta.
To by bylo fajn si myslím.
Spozdravem Blanka Bočková teddygold

Datum 20.03.2009
Vložil Teddy.z.cherubs
Titulek Rada!

Dobrý den potřebuji menší radu včera jsem si jeli pro samičku jeji 6 týdnu nevím jestli je z naším samečkem davat spolu a mu jsou 5 měsicu hezký den.

Datum 20.03.2009
Vložil mikelka
Titulek Re: Rada!

Dobrý den,
ne, nedávejte je spolu. Pokud jste chovatel, měl byste vědět, že šest týdnů staré mládě je velmi náchylné na stres. Pokud jste jí včera přivezli, musí se nejdřív rozkoukat a zvyknout si v novém prostředí. Navíc - samec v pěti měsících je v pubertě a velmi teritoriální, malou bude brát jako vetřelce a bude na ní přinejmenším agresivní, i když je to samice. Ta z toho bude dost vyšokovaná. Seznamovat králíky začněte, až bude malá o něco starší a zvyklá na určitý režim u vás. Raději si prostudujte stránky kralici.cz, tam je pro začátečníky vše pěkně popsané. Pak teprve má smysl zakládat si chov.

Datum 28.03.2009
Vložil Josef
Titulek Re: Rada!

viz můj příspěvek výše - chovatele, co Vám poskytnul 6-ti týdeního králíčka (i třeba jen jako mazlíčka), bych , s prominutím, nakopal do .... . pevně věřím, že jste za takového králíčka nebyli nuceni dát více než 100 Kc, protoze jinak je to skutečně nehoráznost, která nemá s chovatelstvím nic společného.

Datum 20.03.2009
Vložil Alena
Titulek teddíci a jejich domov

Dobrý den, máte velmi krásné stránky, z kterých dýchá láska k Vašim zvířatkům. Mám taky teddíky. Před rokem jsem si pořídila samečka bílého a nyní od vánoc mám holčičku s holandskou kresbou modrou....Oba teddíci jsou neskutečně hodní králičci....Taky je miluji, je mi 47 let a potkávám se s nepochopením mé lásky k mým miláčkům...Hlavně přítel to nechápe, mám je sice v kuchyni oba dva, každého v samostatné kleci, průběžně jsou oba dva samostatně pak pouštění....I když jim uklízím denně klece, čistím, vytírám kuchyň, přítel tvrdí, že mám doma nezdravé prostředí z králíčků a všechno to navíc dýcháme...Vím, že spoustu chovatelů mají svého králíčka ve svém bytě....Mám ještě balkon a zvažuji, zda nepořídit pro králičky domečky tam, ale domnívám se, že venku již s nimi ztratím takový ten kontakt, kdy v kuchyni jsou všude a já s nimi, u vaření, uklízení, neustále si s nimi povídám a taky nevím, zda v teple nejsou již zvyknutí......a třeba by jim změna neprospěla....Spíš s touhle myšlenkou jen si pohrávám, zdraví a láska teddíků je pro mne důležitá....Jsou to výborní a mazliví kamarádi, kdo nemá nebo necítí lásku k žádnému zvířeti, tuhle lásku k teddíkovi asi nikdy nepochopí....Proto, když píšete, jak Váš přítel Vás podporuje a chápe, je to určitě super....Mnozí muži by si tyhle stránky mohli přečíst a pochopit koníček a lásku ke králíčkům....Ať se Vám daří v chovu.

Datum 20.03.2009
Vložil mikelka
Titulek Re: teddíci a jejich domov

Dobrý den, moc děkuji za pochvalu, snažíme se dávat ušákům co nejvíc lásky jak můžeme. Já i přítel jsme se zvířaty vyrostli, takže k nim máme hezký vztah. Kolikrát už jsem přemýšlela o zrušení chovu a byl to právě on, který mě včas zastavil, za což jsem mu vděčná. V chovu mi fandí a pomáhá zajišťovat technické věci. Když nemůžu zajet pro krmení já, jede on, stejně tak je to i s veterinářem. Jinak i my máme některé králíčky doma, jsou to většinou marodi nebo nově příchozí ušáci v karanténě. A máme je v ložnici, pravidelně čistím vysavač ucpaný senem a on už se jen směje. Několikrát jsem přišla domů a králíci s ním byli v posteli :o) Jinak odmala jsem byla se zvířaty neustále v kontaktu, jak venku tak doma a nemůžu říct, že by mě to zdravotně poznamenalo. Máte pravdu, že teddíci jsou velmi přátelští a hlavně rádi ve středu dění, takže jim to v bytě svědčí. Na druhou stranu venku získávaji větši odolnost. Můžete to udělat tak, že je do podzimu budete mít venku s tím, že je třeba budete pouštět jako doposud doma a na zimu je dáte zase domů. Pobyt na čerstvém vzduchu jim jedině prospěje. Každopádně vám přeji hodně radostných zážitků s ušáčky a více pochopení od přítele :o)

Datum 10.03.2009
Vložil Krobot
Titulek Jessi

Zdravim, mate nadherne stranky a je videt, ze sve zvireci kamarady milujete.Tedici se mi uz dlouhou dobu moc libi a proto bychom radi dali Jessi domov a lasku.Pokud je stale volna meli bychom o ni zajem.Urcite pockame, az odchova sva mimca.Klidne zaslu i zalohu, abyste vedela, ze to myslim vazne.Pokud Vas muzu poprosit o informativni sms na tel. 733503419. Predem dekuji Krobot

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode