Zde můžete probírat vše, co se týká ušáků, rady, tipy, pokud to bude v mých silách, také ráda poradím a podělím se se svou zkušeností. Sprosté příspěvky, urážky a nadávky stejně tak jako inzerce budou mazány. Díky všem

Diskuzní fórum

Datum 11.03.2009
Vložil mikelka
Titulek Re: Jessi

Dobrý den,
Jessie už je zadaná, bude žít spolu s Guccim u jedné hodné paní, která je bude mít pro potěchu svou a svých dětí. Věřím, že se tam budou mít velmi dobře.
Jinak pokud budete mít i nadále zájem o Teddíka, očekáváme v nejbližší době několik vrhů, tak nebude problém si nějaké miminko pro radost vybrat :)

Datum 24.02.2009
Vložil Irena
Titulek králikárna

Dobrý den, dnes jsem našla Vaše stránky a myslím, že jsou jedním slovem supr. Jsme také tak trochu blázni do zvířat a teddy králíčci jsou prostě úžasní. Chtěli bychom si je také pořídit, ale nejdřív bych jim chtěla postavit pěknou králikárnu, ale nevím jak veliké rozměry vnitřního kotce mají být, aby měli opravdu pohodlí.Myslíte, že by jim rozměry 80d x 60h x 60v mohla stačit? Uděláme klidně i větší jde mi o to aby měli opravdu pohodlí, když by pak měla samička miminka.

Datum 25.02.2009
Vložil mikelka
Titulek Re: králikárna

Dobrý den,
já mám králíkárny tři a každá má jiné rozměry. Ty dvě původní dřív sloužily velkým králíkům, takže jedna má rozměry 90š x 85h x 75v, druhá 80š x 80h x 65v. Co se týče pohodlí a velikosti je nejlepší ta největší, tam se dá krásně umístit porodní budka a králice tam mají stále dost místa pro vyvádění lumpáren, akorát je to náročné na množství podestýlky. Ta druhá je na tom líp právě s tou podestýlkou. Třetí je teď nově vyrobená a ta má 75šx70hx60v a tu mám jen na odstavy a svoje odchovy. Není malá, ale králíčci v ní nemají moc prostoru lumpačit. Obecně vám doporučím spíše širší než hlubší, protože pokud budete mít třeba tři patra, tak v tom horním budete ušáky hodně těžko lovit, až vám zalezou dozadu a skrčí se v rohu :)

Datum 25.02.2009
Vložil Irena
Titulek Re: Re: králikárna

Dobrý den,
moc Vám děkuji za radu nemohla jsem se nikde dočíst jak velké rozměry mít. Dřív jsem měla velké králíky ve zděných králíkárnách, ale tam je dávat nechci právě proto, že jsou dost hluboké a jen těžko bych je lovila a nechci je zbytečně stresovat. Doma máme už dva zakrslé králíčky 4,5letou černou Terezku a 2,5letého strakatého Pepíka. Samičku jsem dala připustit jen jednou když ji byl rok a měla problémy při porodu. Bylo mi sice řečeno at ji dám připustit ještě jednou, že poprvé se to může stát a že jsem ji měla dát připustit dřív. Ale bála jsem se o ní tak jsem ji připustit už nedala a nedám. Takjsem se chtěla zeptat jak často se tohle u zakrslích králíčků stává konkrétně u teddíčků sice první miláčky plánujeme až na přelomu dubna-května, ale chci být co nejlépe připravená. Jde mi o to abych se vyhnula co nejvíc chybám, které by jim mohli ublížit. Za odpověd předem moc děkuji

Datum 26.02.2009
Vložil mikelka
Titulek Re: Re: Re: králikárna

No u zakrslíků se tohle stává docela často. Prvničky mají většinou s prvním vrhem problém. Buď mláďata roztahají a ony zachladnou nebo se nestarají vůbec. Ale také jsem měla pár vzorných samic, které se staraly od počátku. Tomu asi nijak nezabráníte, já jim dávám do kotců porodní budky, to většinou zabere, samice se v nich cítí v bezpečí a mláďata jsou v nich pohromadě, nikam necestují a nerozlézají se po kotci. Pokud samička měla problémy jen s postaráním se o mláďata, bylo na místě jí připustit znovu, protože opětovným nakrytím se zastavuje laktace, snižuje se riziko vzniku zánětu mléčné žlázy a druhý vrh se samice většinou již o mláďata stará.

Datum 26.02.2009
Vložil Irena
Titulek Re: Re: Re: Re: králikárna

Moc Vám děkuji za cenné rady, které jste mi poskytla. Naše Terezka potratila, proto jsem se bála ji nechat znovu připustit. Ještě jednou Vám moc děkuji a budoucí králíčky budu hlídat jak oko v hlavě, už začínáme stavět králikárnu a plánujeme i venkovní výběhy, kde si myslím že se budou moct ušáčci dost vyřádit a nebojím se o to, že by nebyli s námi dost v kontaktu o to se postarají mé děti, které zvířátka opravdu milují. Proto jsem taky zrušila chov masných plemen se všema se totiž tak mazlili, že naši králíčci u nás dožívali dlouholetého zdraví :-)

Datum 27.02.2009
Vložil Irena
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: králikárna

Ještě jsem se chtěla zeptat jestlije Gucci ještě volný, měla bych ho opravdu jen k hobby chovu a hlavně na mazlíka, zatím by byl doma než by se dostavěla již zmíněné králikárna. Za odpověd předem děkuji

Datum 27.02.2009
Vložil mikelka
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: králikárna

Gucci je volný, pokud o něj máte zájem, mohu vám ho rezervovat a pokud jste zdaleka, tak i zaslat drahou. Odmala je trošku plašan, ale věřím, že se s tím dá něco udělat :) Bohužel už mám chovnou skupinu malých ušáků a tím, že on je větší, nemám k němu partnerku. Rep. jediná stejně velká partnerka je Jessie, které také hledám nový domov.

Datum 27.02.2009
Vložil Irena
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: králikárna

moc děkuji Gucciho bych si tedy vzala, jen bych vás poprosila o zaslání drahou nebo kurýrem nyní si dojet nemohu, protože máme auto v opravě. Napíši Vám podrobnosti na email, který máte na těchto stránkách. Moc Vám děkuji

Datum 27.02.2009
Vložil Teddy.z.cherubs
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: králikárna

Dobrý den chcise zeptat o jessi je naprodej prosím kontaktujtemě na emajl teddy.z.cherubs@centrum.cz bude do chovu? hezký den.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode